2
מלאכת החלום
זווית רעננה להעמקה בתיאוריות האנליטיות:
מהגישה הפרוידיאנית ועד הגישה ההתייחסותית

לימודי המשך מתקדמים אונליין בפסיכותרפיה פסיכואנליטית
שנה"ל 2023 - 2024

התכנית מתאימה לכל העוסקים בפסיכותרפיה, גם אם אינם עובדים עם חלומות בקליניקה.

הרצאה LIVE אחת לשבועיים שנשלחת גם כהקלטה

חומרי קריאה סרוקים ונגישים דיגיטלית מהנייד
התכנית מוכרת בהפ"י במובהקות מלאה

ללמוד מהבית עם מרצים מובילים מהארץ ומהעולם

על מה ולמה

'לימוד פסיכותרפיה קרוב' היא תכנית שנתית אונליין מבית 'לימוד קרוב'. התכנית עוסקת בכל שנה בנושא מרכז אחר, וזו השנה החמישית בה היא מתקיימת. 

התכנית השנה העוסקת ב'מלאכת החלום', נועדה בראש ובראשונה לאפשר לכם להעמיק בהבנת התיאוריות השונות מזווית נוספת: הגישה של כל תיאוריה לחלומות. העמקה זו חשובה ומעשירה גם אם אינכם עובדים עם חלומות באופן מרכזי בקליניקה.

בעקבות אירועי השבת השחורה, הוספנו לתכנית רצועה של 'טיפול דינאמי בעת מלחמה' אשר מתקיימת במקביל לתכנית הראשית וללא תשלום נוסף. 

בתכנית 'מלאכת החלום' אנו מתמקדים בחשיבה על חלומות לאורך כל ההיסטוריה של הפסיכואנליזה, בתוך תיאוריות וגישות קלאסיות ועכשוויות, ומכירים ריבוי נקודות מבט ואפשרויות לחקירה ולעבודה עם חלומות בטיפול. נכיר אפשרויות להתייחס לחלום שלא מתוך עמדה פרשנית של חיפוש "אמת", אלא מתוך עמדות נוספות וגמישות יותר כגון: עמדה הרואה בחלום דרך להניע ולהאיץ תהליכים, עמדה שרואה בחלום ובעבודה איתו הזדמנות ליצירה הדדית ומשותפת של המטפל והמטופל, עמדה הרואה בחלימה מטרה בפני עצמה בלי קשר לתוכן החלום, ועוד.

אנו מאמינים שלצד הזווית הרעננה על התיאוריות השונות – תהליך הלמידה יאפשר לכם להקשיב ולהגיב באופנים חדשים אל חלומות שמטופליכם מביאים באופן ספונטני ובסבירות גבוהה – חלומות אלו יתחילו להגיע יותר ויותר אל תוך הקליניקה שלכם.

תכנית האונליין שלנו מנגישה למטפלים את המרצים הטובים ביותר לפסיכותרפיה ולפסיכואנליזה מהארץ ומהעולם ללא מגבלת זמן ומקום, בעלות נוחה ועם גמישות מקסימלית.
אנו מסיימים זה עתה את שנת הלימודים הרביעית בה למדו פסיכולוגים, פסיכיאטרים ופסיכותרפיסטים רבים, והתכנית זוכה לתגובות נלהבות באופן חסר תקדים והעניקה לתלמידנו לאורך השנה עוגן מקצועי, הזנה אינטלקטואלית ומרחב חי להפריה מקצועית.

כל שנה עומדת בפני עצמה וניתן להירשם בשמחה גם ישירות לשנה זו גם אם לא למדתם אצלנו קודם.

המרצים שלנו הם מרצים בכירים בבתי ספר לפסיכותרפיה בארץ ובעולם, והקורסים שלנו נבנים במיוחד עבור התכנית. לפיכך, התכנית מתאימה גם לבוגרי בתי הספר התלת שנתיים לפסיכותרפיה ואף לפסיכואנליטיקאים.
תלמידים וותיקים אלה מתארים כי הלמידה אצלנו מאפשרת להם לזהות חיבורים חדשים ולרכוש פרספקטיבה רעננה וחשובה על הידע והניסיון שצברו.

גם השנה אנו שמחים לאפשר לקבוצות של 8 מטפלים ומעלה העובדים או לומדים יחד להירשם כקבוצה במחיר מוזל, וגאים בעשרות הקבוצות שלמדו אצלנו בשנים החולפות תוך שהן מעשירות את השיח והידע המקצועי במקום עבודתן.

התכנית פעילה לאורך כל שנת הלימודים האקדמית, והשיעורים בה מתקיימים בוידאו LIVE אחת לשבועיים למשך 90 דקות.

כל השיעורים החיים מוקלטים, ונשלחים גם כהקלטה וגם כתמלול כתוב, לטובת תלמידים שמעדיפים לצפות בזמן אחר או כאלה שרוצים לחזור על החומר.

מבנה התכנית

מי יכול להירשם?

כדאי לדעת!

על מי שמאחורי התכנית

מקימה ומנהלת:

גילי אגר – מנהלת 'לימוד קרוב', פסיכולוגית קלינית מומחית ויזמית בתחום הטיפול. 
הקימה לפני 12 שנים ומנהלת עד היום את 'טיפול קרוב -טיפול פסיכולוגי בוידאו לישראלים בעולם', פרוייקט שמסייע לישראלים ברחבי העולם לקבל טיפול נפשי בעברית.
 שותפה בהקמה ובניהול של התכנית 'CBT אינטגרטיבי אונליין' מחפשת באופן תמידי דרכים חדשות לרתום את הטכנולוגיה לטובת בריאות הגוף והנפש. 

רכזת הקורס:

לילך צדוק – תשמח לענות לכם בסבלנות אין קץ לשאלות במייל, בוואטסאפ בטלפון.

יועצת מדעית:

עדית ניר – פסיכולוגית קלינית מדריכה ופסיכואנליטיקאית.