2

שאלות נפוצות​

התכנית מתאימה מאד גם למי שלמד כבר בבתי הספר הקיימים לפסיכותרפיה ואף לפסיכואנליטיקאים שכן יש בה תמהיל של תכנים שלא נלמדו באופן הזה באף מקום אחר. כידוע, התכנים בפסיכותרפיה הם אינסופיים, וכל מרצה שופך אור על התכנים באופן שתוכלי לקחת למקומות הרלוונטיים לידע שלך ולקליניקה שלך. יתכן שלמדת קורסים אצל חלק מהמרצים הבכירים שלנו, אבל נקודות המבט תהיינה בוודאות חדשות ומעשירות עבורך ועבור עבודתך.

כיוון שאנו תכנית חדשה, אנו מאפשרים לכם להתנסות במספר שבועות של למידה ולבטל את ההרשמה אם לא התחברתם. את ההרשמה ניתן לבטל עד לאחר השיעור השני (יש להודיע במייל עד לתאריך 8.11.23 ).

בהחלט. דווקא עבור מטפלים שאינם פעילים בקליניקה (לדוגמא: מטפלים הנמצאים ברילוקיישן/ ממתינים להמשך התמחות וכו'), תכנית הלימודים שלנו מהווה הזדמנות לשמור על רעננות השיח המקצועי והחשיבה הטיפולית.

 

השיעורים המוקלטים כמו גם התמלולים יהיו זמינים לכם לאורך השנה כולה ועד לסוף אוקטובר 2024. 

כן. קיימת אפשרות לקבוצה של 8 מטפלים ומעלה שלמדו/לומדים יחד במסגרת אחרת – להירשם אלינו כקבוצת עמיתים ולקבל הנחה משמעותית.
גובה ההנחה יהיה שונה מההנחה של קבוצות ממקומות עבודה. פרטים נוספים כאן. 

בסוף הלימודים מתקבל אישור לימודים מפורט וחתום. חשוב לציין שאישור זה באופן מכוון לא יקרא "תעודה בפסיכותרפיה" וזאת על מנת שלא ליצור בילבול עם בתי הספר התלת שנתיים בפסיכותרפיה, אך ניתן יהיה לקבל הכרה על קורסים אלה במסגרות הרלוונטיות באמצעות האישור החתום. יש סיכוי שהתכנית תתרחב בעתיד לכדי בית ספר תלת שנתי מוכר בפסיכותרפיה ושניתן יהיה להכיר בקורסים רטרואקטיבית.
התכנית מתאימה לך מאד אם מטרתך היא להעמיק את הידע שלך ולהפוך למטפלת טובה יותר. הקורסים שלנו נבנים במיוחד עבור התכנית. המרצים הם מרצים בכירים ויתכן שחלקם ירצו גם בבית הספר לפסיכותרפיה שתלמדי בו בעתיד, אך התכנים לעולם לא יהיו זהים ואת תתרמי בוודאות מנקודות המבט שתחשפי אליהן בלימודים שלנו.

הלימודים שלנו אינם יכולים להחליף לימודים בבית ספר תלת שנתי לפסיכותרפיה, אך גם הלימודים בבית ספר תלת שנתי בפסיכותרפיה אינם יכולים להחליף את הלימודים שלנו, פשוט כי התכנים והדגשים הם שונים. מטרת התכנית שלנו בראש ובראשונה היא לסייע לתלמידים להרחיב את היריעה המקצועית והתכנית אינה נועדה ללמד את יסודות הפסיכותרפיה באופן מובנה וכרונולוגי כפי שקורה בבתי הספר התלת שנתיים. הבדל נוסף הוא שבכוונה תחילה אין בתכנית שלנו תהליך מיון (למעט הצגת תעודות) או תהליך של הערכה את עבודתם המקצועית של התלמידים. המחשבה שלנו היא שככל שיותר מטפלים יעשירו את הידע שלהם באמצעות מורים מצויינים – כך יטב להם ולמטופלים שלהם. התכנית שלנו היא כמובן גם קצרה יותר (אם כי הכוונה היא  שלאורך שנים ניתן יהיה לצבור שעות לימוד הזהות בהיקפן לאלו של בתי הספר לפסיכותרפיה). 

הקורסים אמנם נפרדים זה מזה אבל הם בנויים כ"קולקציה" שיש בה היגין פנימי, ולאורך השנה נגלים החלקים השונים של התמונה. אי לכך ההרשמה היא רק לשנה השלמה ולא לקורסים בודדים.

לצערנו לא מכירים בלימודים אונליין לגמול השתלמות. יתכן שבהמשך תהיה הכרה ונעדכן בכך את תלמידי התכנית כמובן.

הלימודים מוכרים מטעם הפ"י כהשתלמות מקצועית מובהקת. על מנת להנות מהחזר מהמעסיק, עליכם להגיש לאישור הפסיכולוג הראשי את הסילבוס, בצירוף אישור המובהקות שלנו, שתמצאו כאן. 
לאחר מכן, עליכם להגיש בקשה לקבלת החזר כספי לאחראי על ההשתלמויות במוסדכם.

לנוחיותכם מצורף כאן מידע נוסף מטעם חטיבת הפסיכולוגים בהסתדרות המח"ר, המתייחס להנחיות והבהרות לגבי יציאת פסיכולוגים להשתלמויות.

אפשר לשלוח לנו מייל ל: limud.karov@gmail.com או ליצור קשר בוואטסאפ עם לילך ישירות מכאן או במספר: 054-745-5144.